Misjonarze Werbiści – tak jesteśmy znani w Diecezji Tarnowskiej, na terenie której leży Dom Misyjny św. Kingi w Starym Sączu. Pełna nazwa naszego Zgromadzenia brzmi: Zgromadzenie Słowa Bożego (łac: Societas Vebi Divini, stąd skrót naszego Zgromadzenia - SVD). Zgromadzenie założone zostało przez św. o. Arnolda Janssena w 1875 roku w Steylu w Holandii.

Werbiści w Starym Sączu pracują od 2004 roku, kiedy dekretem biskupa tarnowskiego, został erygowany dom zakonno–misyjny, któremu od samego początku patronuje św. Kinga. Od 2019 roku, współpatronami tego Domu są również św. o. Arnold Janssen i św. o. Józef Freinademetz.

W 2019 roku nasza kaplica przeszła gruntowny remont dzięki ofiarności zaprzyjaźnionych z domem zakonno-misyjnym ludzi.

Zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO) informujemy, że nasza strona nie zapisuje żadnych danych osobowych użytkowników. Strona wykorzystuje natomiast podstawowe ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

- Polityka prywatności na naszej stronie -